Aktuality

Zpět

Letní vydání magazínu Z první ruky

Druhé letošní číslo vodárenského čtvrtletníku SmVaK Ostrava informuje o zveřejnění pololetní zprávy společnosti komplexně shrnující její aktivity v prvních šesti měsících roku 2021, které byly ve velké míře ovlivněny pandemickou situací v naší zemi. Společnost měla vypracovány pandemické plány pro všechny oblasti své činnosti, přizpůsobila situaci veškeré procesy a v důsledku toho se podařilo zajistit bezproblémové dodávky kvalitní pitné vody stejně jako odvádění a čištění vody odpadní pro všechny odběratele, kteří mimořádnost situace nijak nepocítili.

S rozvolňováním protipandemických opatření byla na konci května opět otevřena pro kontakt s veřejností zákaznická centra a oddělení vyjadřování. Vše za dodržování přísných bezpečnostních a hygienických pravidel, která minimalizují riziko šíření nemoci COVID-19.
Pandemická situace měla logicky dopad na zvýšený zájem o bezplatnou zákaznickou linku, která je pro většinu odběratelů výchozím místem, odkud řeší své podněty a požadavky. Zvýšeným nárokům na její fungování v době pandemických omezení se věnuje samostatný článek.

Magazín reflektuje také skvělé výsledky v oblasti snižování ztrát vody ve vodovodní síti (více zde). Upozorňuje na výbornou kvalitu vody v lokalitách zásobovaných SmVaK Ostrava (více zde).

Letošní rok je bez ohledu na pandemickou situaci a obtížně předvídatelný vývoj v oblasti stavebnictví pro SmVaK Ostrava rekordní z hlediska investic, údržby a oprav, kdy do vodárenské infrastruktury v regionu poputuje téměř miliarda korun. Magazín si všímá zajímavých investičních a stavebních projektů.

Magazín informuje o službách, které firma poskytuje, jako je například v létě intenzivně využívané napouštění zahradních bazénů. Samostatný text se zabývá oblastí stavomontáže a zapojení společnosti do budování významné silniční infrastruktury v kraji, jako jsou obchvat Karviné nebo budování úseku D 48 na Novojičínsku.

Časopis si všímá také dění uvnitř společnosti z hlediska zaměstnanců a informuje o projektu, díky němuž jsou chytrým mobilním telefonem postupně vybavování všichni zaměstnanci. Upozorňuje také na akcent, který společnost klade na inovativní a zlepšovatelské nápady svých lidí. V souvislosti s tím byla vyhlášena soutěž pro inovátory na úrovni celé mateřské skupiny, ale také SmVaK Ostrava.

Samostatný materiál popisuje natáčení pořadu Utajený šéf ve vodárenské společnosti (více zde).

Stranou nezůstala ani tragédie, kterou způsobilo tornádo na jihu Moravy, kam se vydala jedna ze zaměstnankyň, aby jako dobrovolnice pomáhala přímo na místě (více zde).

Časopis je ke stažení zde.