Zákaznická centra, obchodní místa, oddělení vyjadřování a pokladna jsou do odvolání pro veřejnost uzavřeny. Neprobíhá ani prodej materiálu fyzickým osobám ve skladu ve Frýdku-Místku. Více informací o možnosti vyřídit požadavky bez nutnosti fyzické návštěvy najdete zde.

Rychlejší vyřízení požadavku na zákaznické lince v odpoledních a večerních hodinách. Více informací zde

 

 

 

 

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

Naše společnost dodává kvalitní pitnou vodu zákazníkům z regionu
severní Moravy a Slezska a stará se také o odvádění a čištění vod odpadních.

Zpět

Mezinárodní návštěva v Úpravně vody Podhradí

Více než dvacet žáků základních škol z Litvy, Chorvatska, Španělska, Portugalska a Itálie spolu s jedenácti učiteli navštívilo spolu se svými dvaceti kamarády ze základní školy v Melči 26. února Úpravnu vody Podhradí. Akce byla součástí projektu W.A.T.E.R. – in other ways podporovaného Evropskou unií. V jeho průběhu navštíví žáci jednotlivých států své zahraniční kamarády, stráví týden v jejich rodinách a dozví se mnoho nového o nakládání s vodou v jednotlivých evropských státech.

Zahraniční školáci navštívili vnitřní prostory nádrže Kružberk, vodní mlýn v Loučkách u Oder, zázemí integrovaného záchranného systému v Ostravě, zámek v Hradci nad Moravicí nebo Landek Park v Ostravě - Petřkovicích. „Měli jsme také přednášku pracovníků Povodí Odry a jsem vděčný, že nám vyšli vstříc v SmVaK Ostrava i Povodí Odry a připravili pro nás mimořádné a velmi zajímavé prohlídky jejich provozů i s přednáškami v angličtině,“ říká ředitel Masarykovy základní a mateřské školy v Melči Pavel Piskovský. Právě tato škola je organizátorem celého projektu.
Týdenní návštěva je jen malou součástí celého projektu, který je podle ředitele melčské školy v současnosti navýsost aktuální. Nacházíme se v období, kdy je v některých částech roku vody nedostatek, jindy naopak přicházejí bleskurychlé přívalové srážky a následné povodně, jimž se v některých částech Evriopy lidé stále nedokážou efektivně bránit. „Vody je nedostatek a není tak samozřejmá, jak si myslíme. Děti si to musí uvědomovat. Proto v průběhu projektu například měříme spotřebu vody, hledáme možné úspory, měříme srážky nebo pozorujeme mraky a čekáme, co přinesou,“ vysvětluje Piskovský. Projekt zasahuje do řady přírodovědných předmětů od matematiky přes zeměpis po přírodopis.

Vybraní žáci z Melče již loni navštívili své kolegy na Sardinii, v květnu se pět žáků chystá do Portugalska, na podzim do chorvatského Vinkovce, v roce 2020 pak uvidí španělskou La Coruňu a litevský Alytus.