Zpět

Vyšlo jarní vydání magazínu Z první ruky

V novém čísle čtvrtletníku Z první ruky se v dalším díle seriálu Cesta vody čtenáři dozví, jakým způsobem se čistí odpadní voda, jaké technologie jsou pro tento proces využívány a jaké látky je z odpadních vod především nutné eliminovat.
Několik textů se věnuje investičním projektům v oblasti obnovy vodohospodářské infrastruktury v jednotlivých částech moravskoslezského regionu, kde společnost SmVaK Ostrava působí. Jsou popsány modernizační plány pro letošní rok, ale také projekty, které byly úspěšně realizovány v uplynulém období. Ať již jde o modernizaci centrálního dispečinku, který řídí, monitoruje a usměrňuje dodávky pitné vody, ale také kanalizační síť a čistírny odpadních vod v regionu, nebo o vybudování nového vrtu v Odrách, který posílil stabilitu zásobování tohoto města.
Magazín také představuje online aplikaci, díky níž můžou zákazníci poptávat vodohospodářské služby pohodlně ze svého domova.
S příchodem jara je také potřeba sledovat kvalitu vody ve studnách. Jakým způsobem je vhodné k tomuto vodnímu zdroji přistupovat, jaké parametry vody je vhodné sledovat a na co si dát pozor, se dozvíte v jednom z dalších článků jarního vydání vodárenského časopisu.
SmVaK Ostrava jsou odpovědnou firmou. Část magazínu se proto věnuje aktivitám, jimiž společnost přispívá ke zlepšení životního prostředí (výroba elektřiny v malých vodních elektrárnách), lepší kvalitě života v regionu (podpora neziskových organizací, v nichž jsou aktivní zaměstnanci, v dotačním programu Plaveme v tom spolu!) nebo vztahu ke svým zaměstnancům.

Generální ředitel Anatol Pšenička se ve svém editorialu (stejně jako jeden z dalších textů vydání) vrací k oslavám Světového dne vody. Unikátní příležitost navštívit Úpravnu vody Podhradí, z níž je zásobována významná část Moravskoslezského, ale i Olomouckého kraje, si nenechaly ujít téměř dvě stovky návštěvníků.

Celé vydání je ke stažení zde.