Zpět

Téměř 110 milionů do vodovodů, kanalizací a čistíren na Opavsku

SmVaK Ostrava letos investuje do obnovy a rozvoje vodohospodářské infrastruktury 530 milionů korun, další desítky milionů směřují do oprav

Ostrava 5. 1. 2018 – Více než 73 milionů bude letos investováno do vodovodních sítí na Opavsku. Dokončí se některé projekty z loňského roku, zahájí nové – to vše za celkem za celkem zhruba 140 milionů korun.  Více než 36 milionů bude v roce 2018 v okrese v investicích směřovat do kanalizačních sítí a čistíren odpadních vod. Půjde o projekty s celkovým rozpočtem přes 120 milionů korun, které probíhají od uplynulého roku, nebo se protáhnou do dalších let. Další miliony korun budou určeny na opravy.

„Největší investiční stavby nás v Opavě letos čekají na Krnovské ulici. Rekonstrukce místního vodovodu nás bude stát více než 20 milionů korun, za téměř 17 milionů zde zmodernizujeme také kanalizaci,“ popisuje technický ředitel SmVaK Ostrava Martin Veselý.

V Opavě bude probíhat významná rekonstrukce vodovodu také v oblasti ulic Fügnerova, 28. října, Kořeného a Vítečkova. Další projekt za více než 7,5 milionu je připraven v části Kateřinky.
SmVaK Ostrava se ale zaměří i na menší města a obce v regionu. Vodovodní síť bude významně modernizována například ve Velké Polomi, Dolní Lhotě, Malých Hošticích (více než 2 miliony korun), Oticích, Žimrovicích (více než 6 milionů korun) nebo Vítkově (více než 6 milionů korun).
Sanovány budou také některé vodojemy – například ve Vítkově nebo Rohově. Dokončena bude také sanace vodojemu v Ludgeřovicích.

„Stranou našeho zájmu ale nezůstává ani oblast kanalizací a čistění odpadních vod. Novou kanalizaci a čistírnu odpadních vod začneme budovat například v Dobroslavicích. Předpokládáme, že náklady přesáhnou devadesát milionů korun. Samozřejmě jde o stavbu na více let. Dokončíme také rozšíření technologické linky čistírny v Háji ve Slezsku a rekonstrukci dosazovací nádrže v čistírně ve Vítkově,“ vysvětluje Veselý.

Menší investiční projekty týkající se například efektivnějšího srážení fosforu jsou připraveny například pro čistírny ve Velkých Hošticích nebo Budišově nad Budišovkou.

Společnost SmVaK Ostrava investovala do obnovy a rozvoje vodohospodářské infrastruktury od roku 1995 více než 10,5 miliardy korun. Z dlouhodobého hlediska objem investic roste. Od roku 2008 se drží objem ročně investovaných prostředků nad půlmiliardou korun ročně. Další miliardy za posledních více než dvacet let směřovaly do oprav.
 

Kontakt:

Mgr. Marek Síbrt, mluvčí

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

28. října 1235/169, Mariánské Hory, 709 00 Ostrava.

tel. 725 500 509

e-mail marek.sibrt@smvak.cz
www.smvak.cz