Zákaznická centra a oddělení vyjadřování se za přísných hygienických opatření opět otevřely 24. května veřejnosti. Více informací o parametrech návštěvy najdete zde.

Rychlejší vyřízení požadavku na zákaznické lince v odpoledních a večerních hodinách. Více informací zde.

 

 

 

 

 

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

Naše společnost dodává kvalitní pitnou vodu zákazníkům z regionu
severní Moravy a Slezska a stará se také o odvádění a čištění vod odpadních.

Zpět

Nové vydání magazínu Z první ruky

Bylo publikováno jarní vydání čtvrtletníku SmVaK Ostrava Z první ruky.

Připravili jsme několik článků, které lidem pomohou v praktickém životě:

  • Dozvíte se, jak sledovat kvalitu vody ve studni, abyste se vyhnuli případným zdravotním komplikacím.
  • Píšeme také o tom, jak správně napouštět vodu do bazénu a zda místo zdlouhavého procesu s řadou rizik nezvolit elegantnější a rychlejší řešení v podobě napuštění bazénu cisternou.
  • Upozorňujeme také na to, jak se odpovědně chovat, abychom zabránili nekontrolovatelnému šíření potkanů a dalších hlodavců prostřednictvím kanalizačního systému do veřejného prostoru.

Vracíme se také k oslavám Světového dne vody. Otevřeli jsme naše vybrané provozy veřejnosti a navštívilo nás více než pět set lidí – především rodin s dětmi. V souvislosti s tímto významným dnem ale probíhala řada dalších akcí, do nichž jsme se aktivně zapojili.

Nezapomínáme ani na náš region a zaměstnance. Popisujeme podporu jak neziskového sektoru, tak našich zaměstnanců, kteří jsou v obecně prospěšných projektech aktivní. Již po čtvrté jsme letos rozdělili granty v zaměstnaneckém programu Plaveme v tom spolu! Řada projektů je velice zábavných, zajímavých a přínosných. Těší nás proto, že se mohly uskutečnit také díky nám.

Věnujeme se také provozním záležitostem. Upozorňujeme na naše investiční aktivity – v tomto případě ve Štramberku. Zabýváme se ekologií – tentokrát výrobou elektrické energie využitím energetického potenciálu vody. Přinášíme text, který popisuje, jak jsme připraveni řešit případné krizové situace v dodávkách vody – ať již by šlo o problémy způsobené suchem, plošným výpadkem elektrické energie nebo čímkoliv jiným.

Magazín informuje o tom, že byla zveřejněna výroční zpráva SmVaK Ostrava reflektující její aktivity v roce 2018.

Magazín je ke stažení zde.